Keynesova obecná teorie

Autor: Král, Alois
Typ: článek
Klíčová slova: Keynes, makroekonomie, národní hospodářství, Obecná teorie
Bibliografický záznam: KRÁL, Alois. Keynesova obecná teorie. Obzor národohospodářský XLI. (1936). Praha:Pražská akciová tiskárna. 1936, roč. XLI., s. s. 602-617. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: Pražská akciová tiskárna
Rok: 1936
Ročník: XLI.
Rozsah stran: s. 602-617
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

V tomto článku Alois Král analyzuje knihu Johna Maynarda Keynese Obecná teorie. V úvodu článku čtenáře seznamuje s knihou a poukazuje na její dostupnost, v druhé části nastiňuje samotný obsah knihy a rozebírá přímo jednotlivé její kapitoly. V části třetí potom přináší svoje vlastní hodnocení knihy, kde s některými Keynesovými myšlenkami souhlasí, ale s valnou většinou ovšem nikoliv.

(Šimek David)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání