Pozemková reforma v Rumunsku a její výsledky

Autor: Modráček, František
Typ: článek
Klíčová slova: Rumunsko; pozemková reforma
Bibliografický záznam: MODRÁČEK, František. Pozemková reforma v Rumunsku a její výsledky. Obzor národohospodářský XXVI. (1921). Praha:J. Otto. 1921, roč. XXVI., s. s. 207-213, 255-260. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1921
Ročník: XXVI.
Rozsah stran: s. 207-213, 255-260
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Autor podrobně popisuje reformu, která v Rumunsku proběhla po válce. Věnuje se jak hospodářským a sociálním poměrům, které reformě předcházely a které ji provázely, tak i právnímu a institucionálnímu rámci. Současně také uvádí, jaká ponaučení by si mohlo z této reformy odnést Československo, které v době napsání článku podobnou reformu také chystalo.

(Sečkár Antonín)

Hodnocení:

Článek mě příliš nezaujal, ale přičítám to spíše tématu, které mi není zrovna nejbližší, než jeho kvalitě. Článek je totiž opravdu podrobný a podle mého soudu, kdyby někdo potřeboval o oné reformě něco zjistit, tak mu stačí přečíst si těchto 13 stránek, a už nebude muset hledat jiné zdroje, všechny informace jsou zde

(Sečkár Antonín)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání