Doba světových výstav (1851-1900)

Autor: Salaba, Jaroslav Egon
Typ: článek
Klíčová slova: výstavy
Bibliografický záznam: SALABA, Jaroslav Egon. Doba světových výstav (1851-1900). Obzor národohospodářský VI (1901). Praha:J. Otto. 1901, roč. VI., s. s. 201-213. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1901
Ročník: VI.
Rozsah stran: s. 201-213
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Článek se zabývá historickým popisem devíti světových výstav uskutečněných v letech 1851-1900. Popisuje okolnosti jejich konání, uvádí zúčastněné státy, vystavované exponáty, ekonomickou bilanci a hodnotí jejich přínos. Kritizuje vývoj těchto výstav, neboť z původně poučných výstav se dle autora stala jarmareční monstra, která se pouze snaží přilákat maximální množství diváků atrakcemi mířícími na nejnižší lidské pudy. Naopak kladně hodnotí výstavy specializované.

(Mudra Martin)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání