Vlastnictví v Sovětském svazu

Autor: Houdek, Antonín
Typ: článek
Klíčová slova: diktatura proletariátu, kooperativní vlastnictví, soukromé vlastnictví, Sovětský svaz, státní vlastnictví
Bibliografický záznam: HOUDEK, Antonín. Vlastnictví v Sovětském svazu. Obzor národohospodářský XLI. (1936). Praha:Pražská akciová tiskárna. 1936, roč. XLI., s. s. 291-296. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: Pražská akciová tiskárna
Rok: 1936
Ročník: XLI.
Rozsah stran: s. 291-296
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

V úvodu tohoto článku autor popisuje, z čeho vychází systém sovětského vlastnictví a říká, že vlastnické právo vyhází z diktatury proletariátu, konkrétně proletariátu průmyslového. V dalších částech článku jsou zevrubně popsány typy vlastnictví, které jsou v Sovětském svazu přípustné, konkrétně vlastnictví státní, kooperativní a soukromé, a je definován jejich rozsah a možnost nabytí těchto vlastnictví.

(Šimek David)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání