Podpora vývozu

Autor: Fafl, Zdeněk
Typ: článek
Klíčová slova: Podpora vývozu, zahraniční obchod
Bibliografický záznam: FAFL, Zdeněk. Podpora vývozu. Obzor národohospodářský XLI. (1936). Praha:Pražská akciová tiskárna. 1936, roč. XLI., s. s. 479-474. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: Pražská akciová tiskárna
Rok: 1936
Ročník: XLI.
Rozsah stran: s. 479-474
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Článek se věnuje obsáhlému programu podpory vývozu, který ovšem z větší části nebyl uskutečněn. Popisuje tehdejší situaci v oblasti podpory vývozu, a dodává, kdo se zabývá obchodní politikou. Dále nabízí návrhy, které se týkají podpory vývozu ve všech směrech. Na závěr kritizuje omezení zahraničního obchodu.
V doslovu k článku o podpoře vývozu je kritika Rašínovy deflační politiky. Autor ukazuje chyby, které byly provedeny v r. 1934 a popisuje, jakým problémům se ekonomika neubrání. Na závěr dodává, že je v zájmu státu, starat se o rychlou aktivní podporu vývozu, zejména pak uvolnění zahraničního obchodu.

(Škodová Ivana)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání