Vědecké řízení práce

Autor: Engliš, Karel
Typ: článek
Klíčová slova: plánované hospodářství, řízení práce
Bibliografický záznam: ENGLIŠ, Karel. Vědecké řízení práce. Obzor národohospodářský XLI. (1936). Praha:Pražská akciová tiskárna. 1936, roč. XLI., s. s. 257–272. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: Pražská akciová tiskárna
Rok: 1936
Ročník: XLI.
Rozsah stran: s. 257–272
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Kritický článek srovnává tržní hospodářství a plánované hospodářství. Autor postupně aplikuje racionální rozhodování a užitečnost nejprve na menší hospodářské útvary, následně na celé hospodářství. V části následující jsou již otevřeně vyzdvihnuty nevýhody plánované ekonomiky. Ke konci autor dodává, že pokud má skutečně k takto markantní změně řádu společnosti dojít, pak postupnou formou, nikoliv násilím.

(Škodová Ivana)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání