Krise kapitalismu

Autor: Rueff, Jacques
Typ: článek
Klíčová slova: cenový mechanismus, krize kapitalismu, řízené hospodářství
Bibliografický záznam: RUEFF, Jacques. Krise kapitalismu. Obzor národohospodářský XL. (1935). Praha:Pražská akciová tiskárna. 1935, roč. XL., s. s. 145–154. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: Pražská akciová tiskárna
Rok: 1935
Ročník: XL.
Rozsah stran: s. 145–154
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Autor popisuje tzv. krizi kapitalismu, jež je zde chápána jako úpadek liberálního řádu, jehož stálost byla zajištěna svobodným tvořením cen. Počátek krize autor vidí ve státních zásazích uskutečněných během války. Hlavní příčinu však vidí v rozšíření řízeného hospodářství a omezení cenového mechanismu.

(Marvan Petr)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání