O podnikatelském risiku

Autor: Pankraz, Otomar
Typ: článek
Klíčová slova: časové řady, kritérium riskantnosti, obecné riziko, podnikatelské riziko, průměrné riziko, teorie náhodných her, totální riziko
Bibliografický záznam: PANKRAZ, Otomar. O podnikatelském risiku. Obzor národohospodářský XL. (1935). Praha:Pražská akciová tiskárna. 1935, roč. XL., s. s. 36-41. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: Pražská akciová tiskárna
Rok: 1935
Ročník: XL.
Rozsah stran: s. 36-41
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

V tomto teoretickém článku autor využívá časových řad k vyjádření podnikatelského rizika jako funkce časového období. Vytváří veličinu totální riziko, kterou následně konfrontuje s rizikem definovaným teorií náhodných her, v důsledku čehož přichází s veličinou průměrné riziko. Svou definici totálního rizika zobecňuje a její techniku podrobuje kritice.

(Šubrt David)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání