Stávky

Autor: Hotowetz, Rudolf
Typ: článek
Klíčová slova: druhy stávek, organizace podnikatelů, sociální demokracie, stávka, velkokapitál
Bibliografický záznam: HOTOWETZ, Rudolf. Stávky. Obzor národohospodářský I. (1896). Praha:J. Otto. 1896, roč. I., s. s. 243-245. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1896
Ročník: I.
Rozsah stran: s. 243-245
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Článek analyzuje příčiny, účinky a následky stávek pro přímo zúčastněné i nezúčastněné jednotlivce a to z řad zaměstnanců i zaměstnavatelů. Zároveň si dává za úkol povzbudit ve čtenářích, kteří se na stávkách přímo neúčastní, objektivnější nahlížení na vztah dělníků a zaměstnavatelů. Text rovněž obsahuje podrobnější analýzu druhů stávek. Autor do článku zahrnuje pojednání o sociální demokracii a jejich ideálech a tezích.

(Čížková Michaela)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání