Poznámky k rozporu zájmů zemědělských a průmyslových

Autor: Schuster, Václav
Typ: článek
Klíčová slova:
Bibliografický záznam: SCHUSTER, Václav. Poznámky k rozporu zájmů zemědělských a průmyslových. Obzor národohospodářský VI (1901). Praha:J. Otto. 1901, roč. VI. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1901
Ročník: VI.
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Článek se věnuje ostrým sporům mezi těmito zájmovými skupinami. Argumenty obou stran podrobuje rozboru, následně se snaží poměřit význam průmyslu a zemědělství pro Rakousko-Uhersko, potažmo české země. Dochází k závěru, že jedno odvětví by nemohlo řádně fungovat bez druhého, a oceňuje některé umírněnější a „tišící“ vlivy z obou táborů.

Vlček Tomáš

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání