Londýn po stránce hospodářské a socíální

Autor: Žmavc, Ivan
Typ: článek
Klíčová slova: Londýn
Bibliografický záznam: ŽMAVC, Ivan. Londýn po stránce hospodářské a socíální. Obzor národohospodářský VIII. (1903). Praha:J. Otto. 1903, roč. VIII. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1903
Ročník: VIII.
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Je to reportáž z autorovy cesty do Londýna a zároveň se jedná o srovnávání Londýna potažmo celé Anglie s pevninou. Patrný je obdiv autora – a ne nezasloužený – nad úrovní Anglie. Popisuje zde sociální, geografické a i jiný důvody tohoto anglického úspěchu a navíc ještě v obecném pohledu upozorňuje na další velké hráče na světovém hřišti jako USA, Německo a Rusko.
Nesrovnává jen ekonomicky, ale také sociálně, a upozorňuje na to, že i v Anglii je chudoba a že třeba v Německu jsou na tom lépe v systému vzdělávání.

Týř Pavel

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání