Hospodářská družstva v českém zemědělství

Autor: Viškovský, Karel
Typ: článek
Klíčová slova:
Bibliografický záznam: VIŠKOVSKÝ, Karel. Hospodářská družstva v českém zemědělství. Obzor národohospodářský IV. (1899). Praha:J. Otto. 1899, roč. IV. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1899
Ročník: IV.
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Článek pojednává o tvorbě a vůbec zrodu hospodářských družstev v našich podmínkách. Autor se zpočátku zabývá myšlenkou, proč se vlastně družstva zakládají v cizině, jaké jsou k tomu důvody a zda je to možné i u nás. Poté, co si na tyto otázky odpoví kladně a vše dokladuje na příkladech, věnuje se historii zakládání hospodářských družstev u nás.
Postupně popisuje vznik družstev v různých oborech našeho hospodářství, jaké byly jejich obtíže a úspěchy. V závěru ještě navrhuje možné změny systému zakládání a podpory těchto družstev. Vše vychází ze statistických údajů z různých oblastí, jejichž zdroj není uveden. Z ekonomického hlediska tento článek ukazuje, jak se lidé u nás opožděně snažili prosadit proti vzrůstající konkurenci ze zahraničí a jak se jim to více či méně podařilo.

Týř Pavel

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání