Morálka v obchodě

Autor: Stiller, Antonín
Typ: článek
Klíčová slova: morálka
Bibliografický záznam: STILLER, Antonín. Morálka v obchodě. Obzor národohospodářský IV. (1899). Praha:J. Otto. 1899, roč. IV. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1899
Ročník: IV.
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Tento krátký článek je pojat jako návod a představení ideální osoby obchodníka. Jaké by měl daný člověk mít morální vlastnosti, autor ukazuje na příkladech a udává i důvody, proč by správný obchodník tyto vlastnosti měl mít.
Je to pojato obecně, a ne specificky na ten který druh obchodníka, ale také je to jistě užitečné i pro obchodníky v dnešní době, protože třeba vlastnost být čestný a držet dané slovo se v dnešní době moc neprosazuje, i když výjimky by se našly.

Týř Pavel

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání