Zákonna forma a zařízení obilních skladišť rolnických

Autor: Viškovský, Karel
Typ: článek
Klíčová slova:
Bibliografický záznam: VIŠKOVSKÝ, Karel. Zákonna forma a zařízení obilních skladišť rolnických. Obzor národohospodářský III. (1898). Praha:J. Otto. 1898, roč. III. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1898
Ročník: III.
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Autor v tomto krátkém článku popisuje výhody obilného skladiště pro rolníky v okolí a také jeho význam pro obchodování s obilím ve větších množstvích, než dokáže jednotlivec shromáždit.
Hlavní část článku je věnována podrobnému popisu skladiště v Německu, jeho strojní a stavební zvláštnosti, jeho financování a použitelnost. Je tu také popsán celý proces převzetí, upravení a uskladnění obilí.
V závěru vyjadřuje autor svůj názor na vznik takových skladišť u nás a doporučuje dané skladiště v Německu jako vzor.

Týř Pavel

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání