Snahy agrární politiky a nové obchodní smlouvy

Autor: Schuster, Václav
Typ: článek
Klíčová slova: agrární politika
Bibliografický záznam: SCHUSTER, Václav. Snahy agrární politiky a nové obchodní smlouvy. Obzor národohospodářský III. (1898). Praha:J. Otto. 1898, roč. III. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1898
Ročník: III.
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

V tomto článku se autor věnuje dvěma tématům: snahám agrární politiky u nás a hlavně v sousedním Německu, a novým obchodním smlouvám a jejich možnostem.
První část článku je věnována popisu a hodnocení agrární politiky u nás v porovnání s Německem. Autor vypichuje zejména ty oblasti, kde bychom se měli přiučit. V druhé části se věnuje obchodním smlouvám a tomu, jaké povinnosti a práva nám na jejich základě vyvstávají.
Na závěr se věnuje problémům, které vznikají především v politických kruzích a souvisejí převážně s národnostním a nacionálním smýšlením.

Týř Pavel

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání