Příbytečné poměry velkých měst rakouských se zvláštním zřetelem ku Praze a předměstským obcem

Autor: Bráf, Albín
Typ: kniha
Klíčová slova: 3. Klíčová slova bytová výstavba na přelomu 19. a 20. století, statistika bydlení
Bibliografický záznam: BRÁF, Albín. Příbytečné poměry velkých měst rakouských se zvláštním zřetelem ku Praze a předměstským obcem. Praha:Statistická komise. 1895, s. 17. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: Statistická komise
Rok: 1895
Rozsah stran: 17
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Sepsaná přednáška Albína Bráfa, kterou měl 7. července 1895 na paměť 25-letého trvání městské statistické komise Pražské. Uvádí jednotlivá čísla, jak si stojí největší a nejdůležitější pražská města a ostatní města v rakousko-uherské monarchii ve věci bytové. Odpovídá na otázky, jaké jsou druhy domů  v jednotlivých městech (tj. kolika podlažní), jaká je úroveň bytná, kolik lidí žije v jednotlivých pokojích podle statistiky, co je třeba zlepšit. Srovnává i minulá období. Rozvádí Prahu podle jednotlivých měst a i ji konkrétně srovnává.

Hodnocení:

Hezké bylo si uvědomit, kam jsme se posunuli a jak velké množství jednoposchoďových domů zde bylo. Těžké na přečtení, spíše obsahuje čisté statistiky zapojené v textu a malé množství slovního srovnání. Přibližuje procentuální velikosti a rozdíly jednotlivých měst rakousko-uherských.

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání