Problém našeho motorismu

Autor: Hejda, Jiří
Typ: článek
Klíčová slova: automobilový park v ČSR, automobilový průmysl, ekonomika automobilového průmyslu
Bibliografický záznam: HEJDA, Jiří. Problém našeho motorismu. Obzor národohospodářský XLIII. (1938). Praha:Pražská akciová tiskárna. 1938, roč. XLIII, s. s. 310 – 321. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: Pražská akciová tiskárna
Rok: 1938
Ročník: XLIII
Rozsah stran: s. 310 – 321
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Článek je velmi obšírným a detailním popisem československého automobilového trhu a to jak z pohledu ekonomiky výroby, tak i z pohledu motorismu jako takového. Autor popisuje neutěšený stav automobilové ekonomiky v ČSR, ale tento stav relativizuje porovnáním se světem. Za příčinu neutěšeného stavu považuje státní zásahy do tržních struktur a podporuje funkci konkurence jako cesty k nápravě. Celá práce je proložena velkým množstvím tabulek a statistických údajů o automobilovém trhu v ČSR.

(Musil Jiří)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání