Daňová a finanční soustava v Říši

Autor: Stránecký, František
Typ: článek
Klíčová slova: daně přímé, daňový, finanční systém, Německá říše, nepřímé, soustava
Bibliografický záznam: STRÁNECKÝ, František. Daňová a finanční soustava v Říši. Obzor národohospodářský XLIV. (1939). Praha:Pražská akciová tiskárna. 1939, roč. XLIV., s. s. 295–312. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: Pražská akciová tiskárna
Rok: 1939
Ročník: XLIV.
Rozsah stran: s. 295–312
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Článek si klade za cíl seznámení čtenáře s daňovou a finanční soustavou tehdejší Říše. Zmiňuje vývoj těchto soustav, organizaci správy, rostoucí roli státu, který převzal pravomoci německých zemí, a některé reformy, které bylo třeba pro sjednocení tohoto systému. Poskytuje přehled a dělení daní přímých a nepřímých a porovnává je se situací v Československu.

(Helanová Tereza)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání