Sociální politika v Československé republice

Autor: Gruber, Josef; Winter, Lev; Štern, Evžen; Beránek, Josef; Mathesius, B.; Žalud, Augustín; Boháč, Antonín
Typ: kniha
Klíčová slova: mezinárodní smlouvy o pracovních podmínkách, nezaměstnanost, odborová hnutí, pozemková reforma, pracovní doba, sociální pojištění, Sociální ústav ČSR závodní rady a výbory, vystěhovalectví
Bibliografický záznam: GRUBER, Josef; WINTER, Lev; ŠTERN, Evžen; BERÁNEK, Josef; MATHESIUS, B.; ŽALUD, Augustín; BOHÁČ, Antonín. Sociální politika v Československé republice. Praha:vydáno redakcí sociálního ústavu československé republiky. 1924, s. 118. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: vydáno redakcí sociálního ústavu československé republiky
Rok: 1924
Rozsah stran: 118
Dostupnost v BE: Náhled ke stažení, plný text v Mediatéce CIKS VŠE

Abstrakt:

Kniha informuje o postupu československého zákonodárství v oblasti sociální politiky, o řešení stavu dělnictva a jejich nezaměstnanosti. Byla vydána u příležitosti pořádání Mezinárodního sjezdu sociální politiky v Praze. Soustřeďuje svá hlavní témata na otázky, které byly na sjezdu projednávány. Tato témata jsou řazena v knize tak, jak zazněla od jednotlivých autorů na sjezdu.

(Malý Vítězslav)

Hodnocení:

Kniha pojednává komplexně o sociální politice v Československé republice a je odrazem sjezdu, podle kterého vznikla. Proto není nijak zvláště ucelená a jednotlivá témata jsou vlastně studie  autorů, kteří na sjezdu přednášeli. Hlavní pojítkem pro tyto studie je sociální politika Československu.

(Malý Vítězslav)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání