Spojené státy evropské

Autor: Nečas, Jaromír
Typ: kniha
Klíčová slova: Československo, Panevropa, Spojené Státy Evropské, Společnost národů
Bibliografický záznam: NEČAS, Jaromír. Spojené státy evropské. Praha:Čin Praha. 1926, s. 226. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: Čin Praha
Rok: 1926
Rozsah stran: 226
Dostupnost v BE: Náhled ke stažení, plný text v Mediatéce CIKS VŠE

Abstrakt:

Analýza budoucího hospodářského sjednocení Evropy na základě panevropanství, předpokládající sdružování evropských států, vyjma Ruska a Anglie, nejdřív z ekonomických, a pak politických důvodů. Pojednání o roli Společnosti národů v poválečném světě, zdůraznění její nutnosti a popularizace organizace na americkém kontinentu, podtržení naléhavosti zapojení SSSR a USA do spolupráce se „světovým parlamentem“. Analýza dosavadní zahraniční politiky československého státu a jeho místa ve Stření Evropě a doporučení pro její budoucí tvůrce

(Kashapov Timur)

Hodnocení:

Kniha má mimořádnou hodnotu z důvodu své pokrokovosti a analýze dosavadního vývoje. Společenství národů, Spojené Státy Evropské, liberalizace zahraničního obchodu pro zlepšení životních podmínek obyvatelstva – myšlenky, které značně předběhly svůj čas, jejíž aktualita pro dnešní dob je nesporná. Správně a stejně s dnešní politickou špičkou definuje priority moderní zahraniční orientace České (Československé) Republiky. Předkládá čtenářům roli Čechů v moderním procesu globalizace a zdůrazňuje nutnost propagandy principů demokracie a svobodného obchodu.

(Kashapov Timur)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání