Dr. Albín Bráf a Dr. Eberhard Jonák

Autor: Gruber, Josef
Typ: článek
Klíčová slova: Albín Bráf, Eberhard Jonák, pražská univerzita
Bibliografický záznam: GRUBER, Josef. Dr. Albín Bráf a Dr. Eberhard Jonák. Obzor národohospodářský XXVIII. (1923). Praha:J. Otto. 1923, roč. XXVIII., s. s. 385-392. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1923
Ročník: XXVIII.
Rozsah stran: s. 385-392
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Proměny univerzitního prostředí v 2. polovině 19. století jsou dokumentovány na životě a působení Eberharda Jonáka (1820-1879), ale především Albína Bráfa (1851-1912). Text se časově a místně pohybuje především kolem jejich působení na pražské univerzitě, kde se oba střetávali ve svém pojetí univerzitního vzdělávání a směřování.

(Olekšák Petr)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání