Duševní dějiny moderního člověka hospodářského

Autor: Gruber, Josef
Typ: článek
Klíčová slova: kapitalismus, majetek podnikatelské myšlení, podnikání, recenze, vlastnictví
Bibliografický záznam: GRUBER, Josef. Duševní dějiny moderního člověka hospodářského. Obzor národohospodářský XIX. (1914). Praha:J. Otto. 1914, roč. XIX., s. s. 27-35, 272-278. . Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1914
Ročník: XIX.
Rozsah stran: s. 27-35, 272-278.
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Ide o recenziu knihy Wernera Sombarta, Der Bourgeois, v preklade Mešťan. Autor sa snaží popísať zmýšľanie hospodárskeho a podnikateľského človeka vtedajšej doby. Popisuje premenu človeka predkapitalistického v človeka kapitalistického, ktorá sa začala, v rannom období, hlavne honom za zlatom. V náväznosti na to, autor pojednáva o tom, ako sa choval človek majetný keď s majetkom už disponoval.

Bučko Ján

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání