Prof. dr. Josef Gruber, 3.XI.1865-3.V.1925: Sociální ústav ČSR památce svého předsedy

Autor: Macek, Josef; Štern, Evžen; Žalud, Augustín
Typ: kniha
Klíčová slova: biografie, činnost, dílo, Josef Gruber, život
Bibliografický záznam: MACEK, Josef; ŠTERN, Evžen; ŽALUD, Augustín. Prof. dr. Josef Gruber, 3.XI.1865-3.V.1925: Sociální ústav ČSR památce svého předsedy. Praha:nákladem sociálního ústavu Československé republiky. 1925, s. 94. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: nákladem sociálního ústavu Československé republiky
Rok: 1925
Rozsah stran: 94
Dostupnost v BE: Připravujeme k digitalizaci

Abstrakt:

Svazek je věnován památce významného českého ekonoma Josefa Grubera. O jeho osobě tu píší např. Josef Macek (Gruberův život), Evžen Štern (o Gruberovi jako o ministru sociální péče), J. Živanský (o působení Grubera v Obchodní a živnostenské komoře pražské). Poslední část je věnována podrobné bibliografii Josefa Grubera.

(Syrochmanová Hana)

Hodnocení:

Dobrá kniha pro lidi, kteří se chtějí dozvědět něco o Josefu Gruberovi. Nejde však o jeho životopis, ale o to, jak ho viděli lidé, kteří s ním spolupracovali či ho znali. Velmi užitečné pro to, jak se dozvědět o tom, jaké měl názory, k jakým teoriím se hlásil a co propagoval.

(Syrochmanová Hana)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání