Teorie prosperity: studie o rozvojových předpokladech životní míry

Autor: Čechrák, Cyril
Typ: kniha
Klíčová slova: Důchodová distribuce, Hospodářský koloběh, Prosperita, Životní standard
Bibliografický záznam: ČECHRÁK, Cyril. Teorie prosperity: studie o rozvojových předpokladech životní míry. Bratislava:nákladem právnické fakulty University Komenského v Bratislavě. 1932, s. 156. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: nákladem právnické fakulty University Komenského v Bratislavě
Rok: 1932
Rozsah stran: 156
Dostupnost v BE: Náhled ke stažení, plný text v Mediatéce CIKS VŠE

Abstrakt:

Studie popisuje úroveň životní míry v souvislosti s distribucí důchodu v různých fázích hospodářského koloběhu.

(Pešek Martin)

Hodnocení:

I přes použité archaismy a dobovou mluvu je kniha napsána velice čtivou formou. Své doposud nabyté znalosti např. z kurzů Makroekonomie, Mikroekonomie či Veřejné finance jsem mohl konfrontovat s názory a vysvětleními obsaženými v této cca 75 let staré publikaci. Jsou podobné a často totožné s těmi dnešními.
Současně oceňuji, že v knize nejsou prezentovány pouze teoretické závěry, ale že obsahuje konkrétní poznatky a srovnání autora z jeho zahraničních stáží.
Zajímavá je i komparace amerického a sovětského přístupu k popisované problematice v závěru knihy.
 

(Pešek Martin)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání