SEZNAM klíčových slov

Ve fondu je 756 publikací

Publikace

Zobrazit
Doslov k otázce elastičnosti poptávky po cukru
Název: Doslov k otázce elastičnosti poptávky po cukru
Autor:
Klíčová slova: cukr, elasticita poptávky
Typ publikace: článek
Rok vydání: 1934
   
Abstrakt:

Autor [dix] reaguje na kritiku dr. Hejdy, který kritizoval jeho studii o elastičnosti poptávky o cukru, a potvrzuje svá tvrzení o neelastičnosti poptávky po cukru. Článek navazuje na předchozí autorovy články Souvislost odbytu cukru s jeho cenou a s důchody spotřebních domácností a Elastičnost poptávky po potravinách a jejich tepelný obsah.

(Valentová Adela)

Elastičnost poptávky po potravinách a jejich tepelný obsah
Název: Elastičnost poptávky po potravinách a jejich tepelný obsah
Autor:
Klíčová slova: cukr, elasticita poptávky, tepelný obsah potravin
Typ publikace: článek
Rok vydání: 1934
   
Abstrakt:

Autor [dix] navazuje na svůj článek Souvislost odbytu cukru s jeho cenou a s důchody spotřebních domácností. I v tomto článku se snaží vysvětlit malou elasticitu poptávky po cukru. Zkoumá tepelný obsah potravin (kalorie), které přirovnává k motoru, který pohání lidský organismus. Z dat zjistil, že spotřeba kalorií se se zvýšením důchodů téměř nemění, tedy poptávka po potravinách je velmi málo pružná.

(Valentová Adela)

Souvislost odbytu cukru s jeho cenou a s důchody spotřebních domácností
Název: Souvislost odbytu cukru s jeho cenou a s důchody spotřebních domácností
Autor:
Klíčová slova: cukr, důchody domácností, elasticita poptávky, spotřeba
Typ publikace: článek
Rok vydání: 1934
   
Abstrakt:

Autor [dix] se v článku snaží vysvětlit, proč není možné zvýšit odbyt cukru snížením jeho ceny. Věnuje se Marshallově teorii elastičnosti poptávky, kterou také matematicky odvozuje. Na datech účtů domácností ukazuje, že je možné určit elastičnost poptávky po zboží z důchodů, nejvíce elastická je poptávka po spoření a nejméně po cukru, proto při změně ceny cukru se jeho odbyt příliš nemění. Dále se autor věnuje Marschakově metodě stanovení elastičnosti poptávky. Nakonec pomocí statistické korelace zkoumá závislost ceny statků a důchodů domácností s množstvím a sestavuje regresní rovnici, aby číselně zjistil vliv důchodů na spotřebu...

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání