SEZNAM klíčových slov

Ve fondu je 756 publikací

Publikace

Zobrazit
Velkostatek, fideikomis a agrární reforma
Název: Velkostatek, fideikomis a agrární reforma
Autor:
Klíčová slova: agrární reforma, fideikomis, velkostatky
Typ publikace: článek
Rok vydání: 1919
   
Abstrakt:

V tomto článku se můžeme dočíst o latifundiích neboli velkostatcích v českých zemích, o jejich vzniku, majitelích, velikosti a významu. Také sleduje rozdíly  v alpských zemích, kde například velkostatky neměly takový význam pro zemědělství jako tomu bylo u nás.

(Sobotková Kateřina)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání