Úkoly bank cedulových

Autor: Horáček, Cyril
Typ: článek
Klíčová slova:
Bibliografický záznam: HORÁČEK, Cyril. Úkoly bank cedulových. Obzor národohospodářský III. (1898). Praha:J. Otto. 1898, roč. III. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1898
Ročník: III.
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Tento článek se zabývá popisem úkolů a pravomocí cedulových bank. Také se zabývá situacemi, které mohou nastat v bankovní sféře a nejlepších možných reakcích na tyto podněty.
Je zde i trocha historie vývoje bank a jejich pravomocí, zmínka o zlatém standardu a jiných tématech spojených s bankami jako institucemi.
Celkově je toto téma uchopeno spíše z právního hlediska a z pohledu státu a cedulových bank jako institucí. Na druhou stranu jsou zde i popsány stavy ekonomiky při těch kterých akcích banky. Článek je proto přínosný i pro ekonomy - národohospodáře.

Týř Pavel

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání