Státni podporování výchovy učednické

Autor: Gruber, Josef
Typ: článek
Klíčová slova: výchova
Bibliografický záznam: GRUBER, Josef. Státni podporování výchovy učednické. Obzor národohospodářský III. (1898). Praha:J. Otto. 1898, roč. III. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1898
Ročník: III.
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Krátký článek, ve kterém Gruber shrnuje informace k dané problematice z německých časopisů a zpráv ministerstva obchodu. V úvodu se krátce zabývá tím, proč je nutná změna dosavadního systému výchovy učednické mládeže a na příkladech to i dokládá.
V hlavní částí článku se zaobírá jednotlivými možnostmi, co by měl kdo ve vztahu mistr – učedník – stát dělat, aby se dospělo ke stanoveným cílům a popisuje systém případné kontroly.
Článek plní v podstatě hlavně informativní roli pro živnostníky: co je nejspíše čeká a nemine, a jak se k tomuto tématu staví v zahraničí, převážně v Německu a Rakousku.

Týř Pavel

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání