Hospodářské sblížení evropských států

Autor: Hotowetz, Rudolf
Typ: kniha
Klíčová slova: celní unie, hospodářské společenství, integrace, sblížení Evropy, Společný trh
Bibliografický záznam: HOTOWETZ, Rudolf. Hospodářské sblížení evropských států. Praha:Česká národohospodářská společnost. 1926, s. 18. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: Česká národohospodářská společnost
Rok: 1926
Rozsah stran: 18
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Přednáška pojednává o nezbytnosti integrace Československé republiky s okolními státy. Vytvoření evropské celní unie pro budoucí pozitivní hospodářský vývoj. Snaha o maximální prosperitu. Reálné obchodní bilance tehdejší doby, soudobá exportní a importní pozice ČSR. Srovnání s USA, Velkou Británií či s Balkánem.

(Mühlhans Jan)

Hodnocení:

Na tak brzkou dobu se jednalo o velmi produktivní myšlenky, které urychlily celkový vývoj a přispěly k většímu blahobytu občanů. Maximální hospodářské využití potenciálu ČSR a větší role v mezinárodním obchodě.

(Mühlhans Jan)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání