Zápas o Československo

Autor: Líbal, Vladimír
Typ: článek
Klíčová slova: česko – německé vztahy, Konrad Henlein, kritický rok 1938, Němci v ČSR, postavení Němců v ČSR, Sudetská krize
Bibliografický záznam: LÍBAL, Vladimír. Zápas o Československo. Obzor národohospodářský XLIII. (1938). Praha:Pražská akciová tiskárna. 1938, roč. XLIII, s. s. 600 – 610. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: Pražská akciová tiskárna
Rok: 1938
Ročník: XLIII
Rozsah stran: s. 600 – 610
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Článek prezentuje odvěkost bojů Čechy s Němci a Mnichovskou dohodu chápe jen jako další fázi tohoto zápasu. Velmi detailně popisuje situaci kolem Mnichovské krize, osobnosti dané doby, politické okolnosti, které se pojí z daným obdobím a předpokládá, že tento problém získá brzy celoevropský rozměr.

(Musil Jiří)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání