Řízené hospodářství a cukerní průmysl

Autor: Krátky, Ladislav
Typ: článek
Klíčová slova: cukr jako strategická surovina, individuální hospodářský zájem jednotlivce, obchod s cukrem, řízení hospodářství, státní zásahy do tržních mechanismů
Bibliografický záznam: KRÁTKY, Ladislav. Řízené hospodářství a cukerní průmysl. Obzor národohospodářský XLIII. (1938). Praha:Pražská akciová tiskárna. 1938, roč. XLIII, s. s. 513 – 525. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: Pražská akciová tiskárna
Rok: 1938
Ročník: XLIII
Rozsah stran: s. 513 – 525
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Autor vychází z otázky, zda je řízené hospodářství výhodnější než tržní. Tato otázka je zkoumána na trhu s cukrem, který je strategickou surovinou. Samotnou schopnost státu naplňovat zájmy jedince považuje za spekulativní a dochází k závěru, že pro potřeby jedince je výhodnější ponechat jejich naplňování na tržních mechanismech.  

(Musil Jiří)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání