Zákon o Nejvyšším správním soudě

Autor: Rašín, Ladislav
Typ: článek
Klíčová slova: Nejvyšší správní soud, súdnictvo, ústavní listina
Bibliografický záznam: RAŠÍN, Ladislav. Zákon o Nejvyšším správním soudě. Obzor národohospodářský XLII. (1937). Praha:Pražská akciová tiskárna. 1937, roč. XLII., s. s. 212–215. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: Pražská akciová tiskárna
Rok: 1937
Ročník: XLII.
Rozsah stran: s. 212–215
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Autor sa vo väčšine textu venuje preťaženosti na Najvyššom správnom súde a zmene zákonov, ktoré by túto preťažensoť mali odstrániť.

(Vyoral Martin)

Hodnocení:

Správne súdnictvo tkvie svojími základmi v myšlienkách individualistického liberalizmu, ktoý hlásal slobodu jednotlivca nielen v štáte, ale aj proti štátu. Autor sa vo väčšine textu venuje preťaženosti na Najvyššom správnom súde a zmene zákonv, ktoré by túto preťažensoť mali odstrániť. To či tieto zemny budú účinné ukáže až čas a prax nám tiež povie, či postačia len technicko-administratívne opatrenia k tomu aby zjednaná náprava bola trvalá a aby súdna kontrola správy bola naozaj účinná.

(Vyoral Martin)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání