Spisy Kampelíkovy

Autor: Kampelík, František Cyril
Typ: kniha
Klíčová slova: asekurace, kampelička, kollaturní spořitelna (lidová spořitelna), mrtvý kapitál, Pojišťovna, spořitelna
Bibliografický záznam: KAMPELÍK, František Cyril. Spisy Kampelíkovy. Praha:Nákladem Kampelíkova fondu. 1922, s. 120. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: Nákladem Kampelíkova fondu
Rok: 1922
Rozsah stran: 120
Dostupnost v BE: Náhled ke stažení

Abstrakt:

Autor reaguje na soudobou situaci v českých zemích, všímá si nevyužití veškerého kapitálu z důvodu neexistence spořitelen. Inspiruje se systémem spořitelen v zahraničí a nabízí svůj vlastní systém, originální pro české země, a podává návod, jak ho vytvořit. Všímá si nerozvinutosti pojišťovnictví v českých zemích, dává návod na jeho zřízení a vysvětluje jeho výhody.

(Novotný Ondřej)

Hodnocení:

Kniha je velmi zajímavá pro zkoumání české historie a vývoje ekonomického myšlení. Autor v mnohých názorech předběhl svou dobu. V knize vysvětluje, proč zavádět pojišťovny a spořitelny a udává přesný návod na jejich zřízení a provoz i s ukázkami dokumentů. Pro dnešní situaci jsou jeho spořitelny a pojišťovny pro malou velikost a určováním ředitele již nepoužitelné, ale v jeho době, znamenaly veliký pokrok.

(Novotný Ondřej)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání