O povaze a platnosti theoretických nauk národohospodářských

Autor: Koudela, Jan
Typ: článek
Klíčová slova: národohospodářská věda, teorie
Bibliografický záznam: KOUDELA, Jan. O povaze a platnosti theoretických nauk národohospodářských. Obzor národohospodářský XVII. (1912). Praha:J. Otto. 1912, roč. XVII., s. s. 257–267. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1912
Ročník: XVII.
Rozsah stran: s. 257–267
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Článek je přednáškou z valné hromady České společnosti národohospodářské v Praze. Zabývá se teoretickou částí národohospodářské vědy jako nástroje k pochopení hospodářských jevů. Líčí spor klasické ekonomie s historickou školou a jinými školami, popisuje cíle teoretické vědy národohospodářské.

(Vejtrubová Zuzana)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání