Úvahy k otázce náhrady škody

Autor: Hodáč, František
Typ: kniha
Klíčová slova: náhrada škody, občanský zákoník, soukromé vlastnictví
Bibliografický záznam: HODÁČ, František. Úvahy k otázce náhrady škody . Brno:Antonín Píša. 1912, s. 144. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: Antonín Píša
Rok: 1912
Rozsah stran: 144
Dostupnost v BE: Náhled ke stažení

Abstrakt:

V tomto díle Dr. Hodáč podrobuje velmi důkladné analýze rakouský Občanský zákoník, přesněji tu jeho část, která se věnuje problematice škody na majetku. Autor vymezuje všechny obecné pojmy této problematiky – škodu, zavinění, věnuje se i působení náhody nebo problému způsobení škody z nedbalosti.

(Kučera Ondřej)

Hodnocení:

Je zde vidět, že tehdejší náhled na danou problematiku se v obecné rovině od toho dnešního příliš neliší, nicméně můžeme zde najít některé dílčí rozdíly. Každý okruh témat je vysvětlen ilustrativními příklady a doplněn paragrafovým označením příslušné normy.

(Kučera Ondřej)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání