Kontrola státního hospodaření její metody a prostředky

Autor: Šupáček, František
Typ: článek
Klíčová slova: kontrola, státní hospodaření
Bibliografický záznam: ŠUPÁČEK, František. Kontrola státního hospodaření její metody a prostředky. Obzor národohospodářský XL. (1935). Praha:Pražská akciová tiskárna. 1935, roč. XL., s. s. 418-442. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: Pražská akciová tiskárna
Rok: 1935
Ročník: XL.
Rozsah stran: s. 418-442
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Autor rozebírá metody kontroly státního hospodaření vybraných zemí (Francie, Belgie, Anglie, Německo, Rusko a Itálie) před a po první světové válce. Analyzuje situaci v tehdejší ČSR (1934) a navrhuje možnosti zlepšení stávajícího československého systému kontroly. Na závěr definuje a diskutuje pojem kontrola.

(Šubrt David)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání