Zdanění sirek

Autor: Hotowetz, Rudolf
Typ: článek
Klíčová slova: zdanění
Bibliografický záznam: HOTOWETZ, Rudolf. Zdanění sirek. Obzor národohospodářský I. (1896). Praha:J. Otto. 1896, roč. I., s. s. 129-131. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1896
Ročník: I.
Rozsah stran: s. 129-131
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Článek pojednává o ambicích rakouské vlády monopolizovat výrobu sirek. Zaobírá se fiskálními a dalšími aspekty, které hovoří ve prospěch tohoto kroku. Analyzuje úskalí výroby sirek (zdravotní aj.), jejich nákladovou analýzu při výrobě a kapitálový rozpočet. Článek dále diskutuje dopady zavedení daní v ostatních zemích a postoj spotřebitelů k uvalení této daně.

(Čížková Michaela)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání