Kartely a stát

Autor: Hotowetz, Rudolf
Typ: článek
Klíčová slova: kartel, rayonovací úmluvy, státní zásahy
Bibliografický záznam: HOTOWETZ, Rudolf. Kartely a stát. Obzor národohospodářský II. (1897). Praha:J. Otto. 1897, roč. II., s. č. 10, s. 193-194, č. 14, s. 209-212 . Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1897
Ročník: II.
Rozsah stran: č. 10, s. 193-194, č. 14, s. 209-212
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Článek se zabývá situací a postavením kartelů u nás. Pojednává o návrhu na jejich úpravu, který byl v dané době předložen poslanecké sněmovně. Hotowetz v článku diskutuje příčiny vzniku kartelů, možné dopady volnějšího, nebo naopak přísnějšího postoje vůči kartelům a kartelovým zákonům, na jejich úskalí, či případné výhody. Vše demonstruje hlavně na cukrovarnickém a lihovarnickém průmyslu. V dané souvislosti zmiňuje rovněž i další státní zásahy a jejich možné dopady na ekonomiku, jakož i další související vládní návrhy a jejich důsledky.

(Čížková Michaela)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání