Dra. F.L. Riegra pokus o českou habilitaci z národního hospodářství na pražské universitě v roce 1851

Autor: Gruber, Josef
Typ: článek
Klíčová slova: F. L. Rieger, habilitace, pražská univerzita
Bibliografický záznam: GRUBER, Josef. Dra. F.L. Riegra pokus o českou habilitaci z národního hospodářství na pražské universitě v roce 1851. Obzor národohospodářský XXVIII. (1923). Praha:J. Otto. 1923, roč. XXVIII., s. s. 361-368. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1923
Ročník: XXVIII.
Rozsah stran: s. 361-368
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

O charakteru univerzitního prostředí na počátku 50. let zajímavě vypovídá autor sledováním osudu snahy F. L. Riegra o habilitaci na pražské univerzitě. Peripetie a obstrukce kladené jasně ukazují na semknutost a poplatnost panující v tomto prostředí. Součástí textu je i koncept dopisu F. L. Riegra reagující na průběžné události spojené s jeho habilitačním řízením. 

(Olekšák Petr)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání