Dr. Alois Rašín

Autor: Gruber, Josef
Typ: článek
Klíčová slova: Alois Rašín, atentát, ministr financí, úmrtí
Bibliografický záznam: GRUBER, Josef. Dr. Alois Rašín. Obzor národohospodářský XXVIII. (1923). Praha:J. Otto. 1923, roč. XXVIII., s. s. 97-101. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1923
Ročník: XXVIII.
Rozsah stran: s. 97-101
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Medailon sepsaný ve vazbě na úmrtí Dr. Aloise Rašína po atentátu 5. ledna 1923 (resp. 18. února téhož roku). Text zachycuje Rašínovo působení ve dvou polohách, nejprve jako persony aktivně činné a beroucí se za české zájmy v době Rakouska-Uherska, poté jako prvního ministra financí ČSR a architekta odloučení a stabilizace české měny. 

(Olekšák Petr)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání