Několik dat o hospodářských a sociálních poměrech pražských

Autor: Horáček, Cyril
Typ: článek
Klíčová slova: daň činžovní, peníze, Praha
Bibliografický záznam: HORÁČEK, Cyril. Několik dat o hospodářských a sociálních poměrech pražských. Obzor národohospodářský X (1905). Praha:J. Otto. 1905, roč. X., s. s. 262. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1905
Ročník: X.
Rozsah stran: s. 262
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Zpráva týkající správy Prahy a jejího okolí. Po historickém úvodu popisujícím rozšiřování hranic města související se zvýšením počtu Pražanů. V článku se zabývají efektivním správou města. Popisují současné fungování, Ústřední správu, která čtvrtím vzhledem k jejich odlišnostem poskytuje určitou míru autonomie. Nicméně neefektivně řeší daň činžovní (vlastníci domů na předměstí, okresní přirážky). Porovnává náklady, které by s sebou přinesla jednotlivá řešení změny při stanovování výběru daně činžovní vzhledem k poloze dané nemovitosti.

(Kopecká Lenka)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání