Pojištění zemědělského dělnictva ve vládním programu pojišťovacím

Autor: Fiedler, František
Typ: článek
Klíčová slova: dělníci, pojištění, příspěvek, vládní program
Bibliografický záznam: FIEDLER, František. Pojištění zemědělského dělnictva ve vládním programu pojišťovacím. Obzor národohospodářský X (1905). Praha:J. Otto. 1905, roč. X., s. s. 249. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1905
Ročník: X.
Rozsah stran: s. 249
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Článek rozebírající reformu Vládního programu pojišťovacího z roku 1887/8, která se týkala pojištění lidí pracujících v zemědělství. Autor zaujímá kritický postoj vůči reformě, v úvodu článku ji bez osobních připomínek popíše. V další části článku konkrétně ukazuje, jaké finanční náklady by úrazové a nemocenské přineslo zaměstnancům a státu. Upozorňuje na nedostatky, netýká se všech pracovníků zemědělství.

(Kopecká Lenka)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání