Rakousko-uherské vyrovnání a státoprávní význam vojenských požadavků uherských

Autor: Fiedler, František
Typ: článek
Klíčová slova: Uherské vyrovnání, vojenství
Bibliografický záznam: FIEDLER, František. Rakousko-uherské vyrovnání a státoprávní význam vojenských požadavků uherských. Obzor národohospodářský IX (1904). Praha:J. Otto. 1904, roč. IX. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1904
Ročník: IX.
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Článek neekonomického založení, zabývající se snahami Uherska nacionálně-emancipačními, zde konkrétně v oblasti vojenské. Poměrně podrobně je popisován sled nařízení a organizačních kroků vedoucích k transformaci armádních složek Uherska. Probrána je i právní struktura a otázka důsledků následného vývoje a dopady na oblast Předlitavska.

Olekšák Petr

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání