Omezení počtu učňů

Autor: Schuster, Václav
Typ: článek
Klíčová slova: učedník
Bibliografický záznam: SCHUSTER, Václav. Omezení počtu učňů. Obzor národohospodářský VII. (1902). Praha:J. Otto. 1902, roč. VII. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1902
Ročník: VII.
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

V tomto článku se dočteme o živnosti, předpisech týkajících se učňů a o podmínkách, za kterých kdo může mít učedníky. Dále se zabývá počtem učňů v tom smyslu, že velký počet učňů znemožňuje kontrolu a výchovu jednotlivého učně. Srovnává poměry v nynější době s historií (15. – 17. století) a také sleduje statistiku počtu učňů v Rakousku a Německu. V článku také najdeme tabulku s jednotlivými živnostmi a počty učňů a pomocníků.

Kateřina Sobotková

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání