K cukerní otázce

Autor: Preiss, Jaroslav
Typ: článek
Klíčová slova: cukr
Bibliografický záznam: PREISS, Jaroslav. K cukerní otázce. Obzor národohospodářský VII. (1902). Praha:J. Otto. 1902, roč. VII. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1902
Ročník: VII.
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Preiss popisuje cukrovarnický průmysl, který je na pokraji krize. Sleduje její důvody a příčiny, což byla především nadvýroba. Dále popisuje situaci ve Francii, Německu a Rakousku a zabývá se výsledky cukerní politiky, spotřebními daněmi a daněmi cukernými. Podotýká, že je důležité sledovat data cukerného průmyslu a světového trhu. Srovnává výrobní a vývozní data celé říše s daty českými a dochází k závěru, že závislost českého cukrovarnictví na světovém trhu je největší.

Kateřina Sobotková

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání