O výnosnosti našeho průmyslu cukrovarnického

Autor: Hořínek, Vojtěch
Typ: článek
Klíčová slova:
Bibliografický záznam: HOŘÍNEK, Vojtěch. O výnosnosti našeho průmyslu cukrovarnického. Obzor národohospodářský VI (1901). Praha:J. Otto. 1901, roč. VI. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1901
Ročník: VI.
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Autor se zde věnuje vztahu zemědělců a cukrovarů a jejich vzájemným sporům o výši výkupní ceny řepy. Na základě empirických údajů odmítá požadavky zemědělců na její zvýšení a dokazuje, že je v zájmu samotných cukrovarů kupovat řepu za nejvyšší možnou cenu, neboť cena nižší nutí zemědělce pěstovat méně řepy a tím i snižovat zisky samotným cukrovarům.

Vlček Tomáš

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání