Měna v Rakousku

Autor:
Typ: článek
Klíčová slova: měna, Rakousko
Bibliografický záznam: . Měna v Rakousku. Obzor národohospodářský IV. (1899). Praha:J. Otto. 1899, roč. IV. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1899
Ročník: IV.
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Obsáhlý a podrobný článek mapující vývoj měny a převážně mincí nejdříve na našem území a poté na území Rakouska-Uherska. Chronologicky zpracovaný článek vyjmenovává jednotlivé měny a mince i s poměry drahých kovů. Také při tomto vývoji upozorňuje na měnové krize a jejich příčiny i dopady na měnu jako takovou.
Pro ekonomy nemá tento článek vysokou hodnotu, ale třeba pro historiky nebo numismatiky je velice přínosný.

Týř Pavel

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání