Rentové statky a hospodářská společenstva a jejich důležitost pro rolnictvo

Autor: Zeithammer, Leopold
Typ: článek
Klíčová slova:
Bibliografický záznam: ZEITHAMMER, Leopold. Rentové statky a hospodářská společenstva a jejich důležitost pro rolnictvo. Obzor národohospodářský IV. (1899). Praha:J. Otto. 1899, roč. IV. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: J. Otto
Rok: 1899
Ročník: IV.
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Autor článku v úvodu objasňuje právní problematiku exekučního a rentového práva a co z toho plyne pro nájemce takto zadlužených statků a vůbec vše okolo této problematiky.
Opět prosazuje nutnost organizace zemědělců v družstvech nebo komorách, protože je to pro ně po všech stránkách výhodnější a efektivnější. Pro ty, kdo by byli stále na pochybách, předkládá příklady z Německa.
Článek sám o sobě nepřináší nic nového, protože vše podstatné bylo již jinými autory a v jiných článcích řečeno. Tento článek má spíše sloužit jako připomenutí této nutnosti.

Týř Pavel

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání