Rašínova reforma měny

Autor: Koloušek, Jan
Typ: kniha
Klíčová slova: kolek, majetková daň, měnová reforma, Rakousko-Uhersko, Rašín
Bibliografický záznam: KOLOUŠEK, Jan. Rašínova reforma měny. Praha:Jan Koloušek. 1919, s. 24. Dostupný také z WWW www.bibliothecaeconomica.cz/library/
Nakladatel: Jan Koloušek
Rok: 1919
Rozsah stran: 24
Dostupnost v BE: Volně ke stažení

Abstrakt:

Autor diskutuje potřebnost a nevýhody Rašínovy reformy.

(Vlček Martin)

Hodnocení:

První stránky navozují dojem, že půjde o vychválení reformy do nebes. To se ale postupem času mění ve velmi ostrou a hutnou kritiku, která je podložena číselnými příklady. Autor nekritizuje reformu jako takovou, naopak ji pokládá za nutnou, ale nelíbí se mu její části, jako například majetková daň. Knížka má pouze 24 stran, ale informací je v ní poměrně dost. A čtenář by měl být seznámen se základními ekonomickými vztahy, aby se v textu neztrácel.

(Vlček Martin)

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání