SEZNAM klíčových slov

Ve fondu je 756 publikací

Publikace

Zobrazit
Kontribučenské záložny na Moravě
Název: Kontribučenské záložny na Moravě
Autor:
Klíčová slova: vývoj fondů, záložny
Typ publikace: článek
Rok vydání: 1904
   
Abstrakt:

Článek se zabývá problematikou fungování a organizace kontribučenských záložen v moravské oblasti. Prvně shrnuje stratifikaci fondů, podílníků a další statistické údaje, které se těchto záložen týkají. Jsou rozebrána východiska pokusu o reformaci struktur těchto z iniciativy zemského výboru, neboť (jak sám autor podotýká) jsou tyto záložny starobylými památníky z dob Josefa II. K restrukturalizaci ovšem chladně přistupují jak podílníci, tak obce a jejich argumentace je taktéž zaznamenána. Autor také poukazuje na neochotu záložen využívat možnosti přijímat vklady (zákon 15./3...

JAK HLEDAT

Základní vyhledávání v elektronické knihovně Bibliotheca economica je založeno na klíčových slovech. Přístup sem vede z ÚVODNÍ STRÁNKY přes tlačítko KATALOG. Všechna klíčová slova jsou vypsána pod vyhledávacím polem v abecedním pořádku. Odklikem na tři tečky za vypsanými klíčovými slovy je uživatel přesměrován na stránku s výpisem všech klíčových slov daného písmene. Pod tímto výpisem je odkaz do všech klíčových slov. Zároveň můžete hledat podle autorů. Po kliknutí se rozbalí výpis jmen autorů podle abecedy. Přes tlačítko KATALOG je možné kdykoliv se na tuto první vyhlédavací stránku vrátit.

Výpis vyhledávání podle klíčových slov obsahuje názvy všech odpovídajících publikací, které se nachází v Bibliotheca economica, jména autorů s odkazem na další informace o nich, stručnou anotaci ke každé knize a detailní informace o ní.

více o hledání